İlettikleriniz
SENDİKAMIZ TÜRKİYE KAMU-SEN ÜYESİDİR

ÜRETEN EKONOMİ, YÖNETEBİLEN DEMOKRASİ İSTİYORUZ.

Ana Sayfa

Site Haritası
Tüzüğümüz
İlke Ve Hedefler
Yönetim Kurulumuz
Bizi Anlatıyor
Türkiye Kamu-Sen
Sendikal Tarihimiz
Basında Sağlık-Sen
Duyurularımız
Linkler
Hukuk Linkleri
Köşe Yazarlarımız
Faaliyetlerimiz
Bursa Özel
Bize İlettikleriniz
Ürgüp Deklerasyonu
Kurum/ilçe Temsilcileri
Anketimiz
Bize Ulaşım
                                 

Sorunlarınızı Bize İletin Temsilcilerin Ve Yönetimin Telefonları

DERGİMİZ

Türkiye Kamu-Sen'in Ana Tüzüğü

Yayınlanmış Bütün Açıklamalarımızın Ve Köşe Yazılarımızın Arşivi

Teşekkürler Sayın Başhekimim...

Ziyaretçi Defterimize Mesajlarınızı Bırakabilirsiniz

 

 

SENDİKAMIZDAN

 

 

 Sendikamıza Üyelik Başvurusu

 

 

Ziyaretçi Defterimiz

 

 

Bursanın En Kapsamlı Net Gazetesi mailgazete için tıklayınız.

 

Sağlıkla İlgili Özel Gün Ve Haftalar

Verem Haftası: Ocak ayının ilk haftası

Beyaz Baston Körler Haftası: 07-14 Ocak

Lepra Haftası: 25-31 Ocak

Dünya Sigarayı Bırakma Günü: 9 Şubat

Tıp Bayramı: 14 Mart

Kanser Haftası: 01-07Nisan

Dünya Sağlık Günü Ve Haftası: 07-14 Nisan

Kalp Haftası: 13-19 Nisan

Dünya Ebeler Günü Ve Haftası: 21-28 Nisan

Sakatlar Haftası: 10-16 Mayıs

Dünya Hemşireler Günü Ve Haftası: 12-18 Mayıs

Dünya Eczacılar Günü: 14 Mayıs

Dünya Sigarasız Günü: 31 Mayıs

Dünya Çevre Günü Ve Haftası: 01-05 Haziran

Ağızdan Sıvı Tedavi Haftası: 04-10 Temmuz

Dünya Emzirme Günü: 01 Ağustos

Anne Sütü Ve Bebek Besleme Haftası: 01-07 Ağustos

Yaşlılar Günü: 01 Ekim

Dünya Ruh Sağlığı Günü: 10 Ekim

Hasta Hakları Günü: 26 Ekim

Diş Hekimleri Günü Ve Haftası: 22-29 Kasım

Öğretmenler Günü: 24 Kasım

Dünya Aids Günü: 01 Aralık

 

 

 

 

                               


    Sayın başkanım ve değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlar
Genel merkezin bile  yapmadığını yaptığınız,böyle güzel içerikli bir site hazırladığınız için sizleri TEBRİK EDERİM
Sağlık çalışanları arasında büyük bir ücret dengesizliği var fakülte mezunları arasında ek göstergeden kaynaklanan bu adaletsizliğin kaldırılması için genel merkezin bu konuda girişimleri varmı acaba? Biyolog ile diğer lisans mezunu Teknolog arasındaki fark ne?
    Genel merkez bu günlerde aktif olması gerekmezmi?Çalişma hayatında 50-60 yıllardan kalma yönetmelik ve mevzuatlarla ilgili
çalışanların görev ve özlük haklarıyla ilgili  NELER YAPILIYOR. Siyaset değil SENDİKACILIK yapılsın
    Kamusen olarak 20 fazla milet vekili şu anda görev yapmaktadırlar koltuklarında rahat oldukları kadar VİCDANLARI DA rahatmı acaba?
    Bizler sağlık camiasında sağlık eğitimi mezunları olarak bir hayli fazla olmamıza rağmen tıbbi teknolog ünvanıyla çalışma hayatında bir YÖNETMELİK  bile yok bizlerle ilgili.Bu konuda genel merkezin ilgisini istiyoruz.
    Bizleri verdiği GÜCÜ bizler adına iyi kullansınlar.
    Çalişmalarınızda başarılar.Anketinize katıldım fakat bigisayar üzerinde bir işlem yapamadım.
    Ayrıca TÜRK SAGLIK SEN üyelerini  e-posta adreslerini yayınlarsanız gelişmeler ve dayanışma için daha iyi olur kanısındayım
SAYGILAR   

Metehan ...


Ben kamu kuruluşunda bir memurum.
Kurumumuzda işçide olması nedeniyle mesai saatlerimizi işçilerin çalışma saatlerine göre uyguluyorlar. Saat 7.30 - 12.00 ile 13.00 - 17.30 arası çalışıyoruz. Memur olmamız ve hakkımızı aramaya kalktığımızda ise sizlerinde bildiği gibi baskı tehtit ve ifade miz alınmak suretyle yıldırma politikalarına uğruyoruz.Elbette biliyoruz memurun haftalık çalışma saati 40 saattir. Fazla çalışmamızın karşılığı idari izin istememize rağmen baskıyla karşılaşıyoruz.
   Memur çalışma saatleri ile ilgili açıklayıcı bilgi istiyoruz.
teşekkürler.

İsmet UĞURLU


Türk Sağlık Sen Ankara Şubesi olarak yapmış olduğunuz bu çalışmadan dolayı emeği geçenlere çok teşekkür eder.Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar temmenni ederim.

Yüksel ÖZKÖKLÜ


Öncelikle sizleri kutluyorum.Meselemizde başarılar dilerim. Bir çok avukata danışmamıza rağmen cevabını bulamadığımız bir sorumuz var.Daha oğrusu kesin bir cevap alamadık.Sizler bu sorumuza kesin bir dille cevap verirseniz seviniriz. Bıçakla etkili eylem ve ızrar suçlarından iki yıl sekiz ay ceza alan ve 2000 yılı sonunda çıkan af yasasından yararlanan bir memurun görevine devam etmesinde herhangi bir sakınca varmıdır? Cevaplarınızı e-mail ime bekliyoum selamlar.

Hasan YILMAZ


Çok değerli sendika başkanımız Erol Sönmez beye ve çalışma arkadaşlarına başarılar dilerim.

Dr. Okan KAYALAR


 Merhaba öncelikle bu ayki bültende sendikamıza ait bir sayfanın varlığını öğrendiğimde çok sevindiğimi bildirmek isterim.Sayfayı kabaca gözden geçirdim ve çok beğendim.Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.Ankete göz attığımda bu anketin yardımcı sağlık personeli için hazırlanmış olduğunu gördüm biraz alındım tabi.Çünkü sendikamıza benim gibi hekim olanlarında uye olduğunu ve aynı sorunları bizim de paylaştığımızı unutmamak lazım.Her zaman etkin,organize sendikacılığın özlediğimiz haklara erişmede temel olduğunu unutmayalım.Çünkü beraber çok güçlüyüz.Selamlar. 

Dr.Mehmet TERCAN 

Türk Sağlık Sen M.Kemalpaşa


Çanakkale Türk Sağlık-Sen yönetim kurulu olarak çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Sadi KAYNAK


Ülkemizde her alanda eksikliğini derinden hissettiğimiz sivil toplum örgütleri ve demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan sendikalarımız kuşkusuz toplum hayatımızda henüz hak ettikleri konumu elde edebilmiş değiller. Umarım kış uykularından uyanıp rolerini üstlenir ve çalışma barışına onlarda katkıda bulunurlar. Çalışmalarınızın başlarını kuma gömen devekuşları ve kış uykularına yatan diğerlerine örnek olması dilerim.

Davut RASİM


  İşte sizinde ve bizlerinde sevinebileceği,haklı olarak övünebileceği bir site. Başta maddi ve manevi emeği geçenleri tebrik ediyorum. Allah Razı Olsun. S.E.S.'ten girerek sağlık ile ilgili sendikal bilgi almaktan bıktığımız ve utandığımız bir dönemde her zaman gerçek sendikacılık yapan Bursa Türk Sağlık-Sen bir ilke daha imza atmıştır. Genel Merkezin bile daha başaramadığı bu site için gerçekten teşekkürler. Darısı Balıkesir Türk Sağlık Sen'in başına......Selamlar ...

  Cengiz CİHAN 

   Sağlık Grup Başkanlığı Susurluk/Balıkesir


  Arkadaşlara çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. e-mail adresiniz arkdaşlarımız tarafından yeterince bilinmiyor sanırım. Sitenizin adresini Türk Sağlık-Sen bülteninden yayınlatırsanız sanırım daha iyi olur. Dileğimiz ziyaretçi sayısının istenilen noktaya ulaşması. Ben şahsım adına söylüyorum en az haftanın beş günü bu sayfayı ziyaret ediyorum. Bütün sağlık çalışanlarına selamlar 

  Naci PAKSOY   

  Fethiye Türk Sağlık-Sen


 

Öncelikle calışmalarınızda basarılar diler saygılar sunarım. Sendikamızın calısmalarında sağlık meslek lisesi meslek dersleri öğretmenlerinin lisans tamamlama programlarının yaptırılması konusunada yer veriseniz sevinirim

 Selçuk KORUKLUOĞLU


 

Sayfanızı tesadüfen gördüm ve çok beğendim harikulade birşey. Memurun sesini internet sitelerinde duyurmak olağan üstü bir güzellik. Sizi tebrik eder başarılarınızın daim olmasını dilerim. 

  Cemil UYGUN

  Türk Habersen Kütahya Şubesi Eski Başkanı


 

Amatör bir ruhla yapılmış olan web sitenizin; sürekli olarak güncellenmesi ve içeriğinin gün geçtikçe daha fazla kitleleri ilgilendirir hale gelmesini memnuniyetle izliyorum. Başarılarınızın daim olması dileğiyle...

                                                                                                                       Davut RASİM


 

Bu güzel sayfanın yayınlanmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarak sendikal çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Faruk EREN


  Erol Sönmez bey, Web sayfanız fevkalede iyi olmuş. Bir çok memur ve işçi sendikasının genel merkezlerinin dahi web sayfasının olmadığı bir dönemde şube olarak bu kadar güzel bir sayfa hazırlamanız bizlere umut verdi. Kutluyorum..

Şahin Ali ŞEN

Zaman Gazetesi Çalışma Hayatı Yazarı


  Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarız. 

Sağlık Meslek Lisesi Öğretmen ve İdarecileri Umurbey


   Arkadaşlar bu çalışmanızdan dolayı sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Naci PAKSOY

Türk Sağlık-Sen Fethiye Şubesi

 


 Sendikanızın açmış olduğu siteyi gezdim ve çok beyendim, siz değerli sağlık sendikası çalışanlarının tüm haklarının toplu sözleşmeli sendikal haktan geçmekte olduğunu bir evvel sorunlarınıza çözüm bulunmasını temenni eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. Tüm memur arkadaşların hayat şartlarının altında ezilmemesi temennisi ile,

  Hidayet...


BURSA TÜRK SAĞLIK SEN' in böyle uygulamalarından dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.Bir gün gelecek sizlerde işçiler gibi sendikal haklarınızı alacak sizlerin çocukları, bizlerin çocukları ve ondan sonrakiler, sizlere dua edecekler. Allah yardımcınız olsun .

  Ahmet ÖZKUL


Turan Bey'in yazısı hakkında...

Yazınızını büyük bir beğeniyle okudum ve çok duygulandım. Gerçeklerin bu kadar içten anlatılması ve mevcut yanlışların bu kadar güzel tespiti taktir edilmeli. Önemli olan birlik ve beraberliğin bozulmaması; Şunu unutmamalısınız ki sizin hep yanınızdayız.
          

Furkan SARSILMAZ


 

TEKNOLOJI ASRI OLAN BU YÜZYILDA SENDİKAMIZIN AÇMIŞ OLDUĞU WEB

SİTESİNİN HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDER SAYGILAR SUNARIM.
    

  Selçuk KORUKLUOĞLU


İyi çalışmalar;


Ben,Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisiyim.Bu sene bitirme tezinde konu olarak "Türkiye'de sendikalar,sorunları ve sosyal yapıdaki yerleri"isimli bir ödev aldım.Mart ayının sonuna kadar bu bitirme tezimi hazırlayıp okuldan mezun olma düşüncesindeyim
Sizlerden dileğim bana konumla ilgili değerli düşüncelerinizi,elinizde bulunan kaynakları ve bildiğiniz diğer kaynakları iletmeniz.
şimdiden çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.

 Ömer EKİCİ


Erol bey: Sizi tebrik ediyorum, çalşmalarınızda başarılar diliyorum.

  Adem....


Değerli arkadaşlarım ......
Bursa Sağlık Sen için düzenlemiş olduğunuz siteyi ziyaret
ettim.Sağlık Sen in sesini internet aracılığıyla geniş kitlelere
ulaştırma gayretiniz için şükranlar.
Ellerinize ve gayretlerinize saglık.
Bu halisane gayretlerinizin devam etmesi temennisiyle.
Allah yardımcınız olsun.
                               
 Dr.Güven DURMUŞ

Türk Sağlık Sen'in sitesini inceledim.Çok beğendim.Böylece bir ilk'i başarmışsınız.Sizi tebrik edirim.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 Hemşire Yasemin    ........


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İMKB CANLI
PİYASANET
BÜTÜN GAZETELER
NET GAZETE
A DAN Z 'YE 
SİNEMA
EDEBİYAT
MİZAH
İNANÇ
SAĞLIK REHBERİ
SPOR
MÜZİK
OTO HABER
TELEFON REHBERİ
TURKCELL MESAJ
TELSİM MESAJ

HAVA/YOL

FIKRA ÖZEL

SÖZLÜK

PİYANGO-SAYISAL

 

TUS

1987-2001 Yılları Arasında Çıkan TUS Soruları Ve Cevapları

 

Türkiye Deprem Kuşakları Ve Fay Haritası, Deprem Özelde Sizi Bekliyor Tıklayınız

 

 

ERMENİ YALANLARINA CEVAP!!! 

 

 T.C. Resmî  Gazete

 

Bilgisayar Özel !!!

 

Türk Sağlık-Sen Olarak  Sigaranın Sağlığa Zararlı Olduğunu Hatırlatmak İsteriz!!!

                               

Akademik Araştırmalar Merkezi 

 

Osmanlı Web Sitesi